All Nations Cup 2018 ,,Where the elite of the Arabian Horses World Meets”

03 paź 2018   |   Aktualności
All Nations Cup 2018 ,,Where the elite of the Arabian Horses World Meets”

Stadnina Koni Janów Podlaski na pokaz w Aachen zgłosiła konie do 7 klas.

     Roczne ogierki reprezentował Erantis (Ascot DD-Eugara) z oceną 90,50 zajął IV miejsce w klasie, roczne klaczki kasztanowata Encarina (Ascot DD-Eneria), wnuczka padłej w tym roku utytułowanej klaczy Eula. Wywalczyła jedną dwudziestkę za głowę, zdobyła łącznie 91 punktów i zajęła III miejsce w klasie.

      Atakama trzylatka po Empire, od Atmy, tegoroczna Młodzieżowa Championka Klaczek z Białki (93,50 pkt), tym razem uzyskała ocenę niższą tj. 91,31 punkta i zajęła miejsce V–te.

     W klasie klaczy czteroletnich Bambina (Kahil Al Shaqab-Bellisa), z wysoką oceną za ruch (6×19,5) uplasowała się
na miejscu czwartym, ustępując miejsca dwóm urodziwym koleżankom z Michałowa Wildonie i Galeridzie. Dużą, miłą niespodziankę sprawiła Alsa (Kahil Al Shaqab-Alameda), która po rewelacyjnym zaprezentowaniu się w ruchu (4×20),
z łączną oceną 92,20 zajęła pierwsze miejsce w swojej klasie, pokonując m.in. utytułowaną koleżankę z Michałowa, Pustynię Kahila. Należy wspomnieć, że zanim Alsa w tym roku zadebiutowała na pokazach przez dwa sezony odbywała trening wyścigowy.

     W klasie klaczy 7-10 letnich Stadninę Koni Janów Podlaski reprezentowała doświadczona na pokazach klacz Primera (Eden C – Preria). Sędziowie przyznali jej aż 6 dwudziestek. Ostatecznie zajęła II miejsce w klasie.

    Wszystkie sklasyfikowane janowskie konie znalazły się w najlepszych dziesiątkach koni w swoich grupach wiekowych
z prawem udziału w Championacie.

   W klasie klaczy najstarszych 11–letnich i starszych hodowlę janowską reprezentowała Etnologia, (Gazal Al Shaqab-Etalanta), będąca własnością Halsdon Arabians, Shirley Watts.

Klacz wygrała swoją klasę i zdobyła nagrodę dla klaczy, która uzyskała najwyższą punktację.

  Jedyny dorosły ogier w ekipie Paris, (Kahil Al Shaqab-Palmeta) ostatecznie został przez sędziów wycofany i nie poddany ocenie z powodu kulawizny.

  Cieszymy się, że konie wyhodowane w Stadninie Koni Janów Podlaski odnalazły się w elicie koni arabskich świata jakie spotkały się w tym roku w Aachen.