All Nations Cup 2018 ,,Where the elite of the Arabian Horses World Meets”

All Nations Cup 2018 ,,Where the elite of the Arabian Horses World Meets”

Stadnina Koni Janów Podlaski na pokaz w Aachen zgłosiła konie do 7 klas.

     Roczne ogierki reprezentował Erantis (Ascot DD-Eugara) z oceną 90,50 zajął IV miejsce w klasie, roczne klaczki kasztanowata Encarina (Ascot DD-Eneria), wnuczka padłej w tym roku utytułowanej klaczy Eula. Wywalczyła jedną dwudziestkę za głowę, zdobyła łącznie 91 punktów i zajęła III miejsce w klasie.

      Atakama trzylatka po Empire, od Atmy, tegoroczna Młodzieżowa Championka Klaczek z Białki (93,50 pkt), tym razem uzyskała ocenę niższą tj. 91,31 punkta i zajęła miejsce V–te.

     W klasie klaczy czteroletnich Bambina (Kahil Al Shaqab-Bellisa), z wysoką oceną za ruch (6×19,5) uplasowała się
na miejscu czwartym, ustępując miejsca dwóm urodziwym koleżankom z Michałowa Wildonie i Galeridzie. Dużą, miłą niespodziankę sprawiła Alsa (Kahil Al Shaqab-Alameda), która po rewelacyjnym zaprezentowaniu się w ruchu (4×20),
z łączną oceną 92,20 zajęła pierwsze miejsce w swojej klasie, pokonując m.in. utytułowaną koleżankę z Michałowa, Pustynię Kahila. Należy wspomnieć, że zanim Alsa w tym roku zadebiutowała na pokazach przez dwa sezony odbywała trening wyścigowy.

     W klasie klaczy 7-10 letnich Stadninę Koni Janów Podlaski reprezentowała doświadczona na pokazach klacz Primera (Eden C – Preria). Sędziowie przyznali jej aż 6 dwudziestek. Ostatecznie zajęła II miejsce w klasie.

    Wszystkie sklasyfikowane janowskie konie znalazły się w najlepszych dziesiątkach koni w swoich grupach wiekowych
z prawem udziału w Championacie.

   W klasie klaczy najstarszych 11–letnich i starszych hodowlę janowską reprezentowała Etnologia, (Gazal Al Shaqab-Etalanta), będąca własnością Halsdon Arabians, Shirley Watts.

Klacz wygrała swoją klasę i zdobyła nagrodę dla klaczy, która uzyskała najwyższą punktację.

  Jedyny dorosły ogier w ekipie Paris, (Kahil Al Shaqab-Palmeta) ostatecznie został przez sędziów wycofany i nie poddany ocenie z powodu kulawizny.

  Cieszymy się, że konie wyhodowane w Stadninie Koni Janów Podlaski odnalazły się w elicie koni arabskich świata jakie spotkały się w tym roku w Aachen.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.