Kl. PĘTLA zdobywczynią Nagrody WAHO

12 sie 2019   |   Aktualności
Kl. PĘTLA zdobywczynią Nagrody WAHO

Nagrodę WAHO dla wybitnego przedstawiciela rasy arabskiej czystej, wręczaną co roku podczas Narodowego Pokazu Koni Czystej Krwi, otrzymała w tym roku janowskiej hodowli kl. PĘTLA.

Ta urodzona w 1994 roku córka og. Visbaden (SU) i kl. Petra po Pepton pochodzi ze słynnej janowskiej linii “P”, założonej przez klacz PIEWICA, od której wywodzą się liczne czempiony oraz aż trzy zdobywczynie poprzednich Nagród WAHO – PIANISSIMA, PINGA oraz PALMETA.

Pętla jest matką aż 14 źrebiąt, które odnosiły sukcesy zarówno na pokazach jak i w wyścigach. Ponadto jej synowie byli i są używani w hodowli zarówno koni czystej krwi, jak i półkrwi w celu doskonalenia tych ras.

Najsłynniejszym potomkiem Pętli jest bez wątpienia og. POGROM, Czempion Polski Ogierów Młodszych & Starszych oraz Trójkoronowany Czempion USA (zwycięzca najważniejszych pokazów w USA: w Scottsdale, Las Vegas & Narodowego Czempionatu). Innym utytułowanym synem Pętli jest og. PRADO (po Ekstern) 2005 – Czempion Wiosennego Pokazu Młodzieży & Najlepszy Koń Pokazu w Białce.

Aż 9 potomków Pętli wygrało co najmniej jeden wyścig (PENTAGRAM, PEDAGOG, POLIGON, PRADO, PARSEK, PENDRAGON, PENSAR, PERSYMONA, PERLA).

W hodowli użyto aż pięciu synów Pętli – ogiery POGROM, PRADO i PEDAGOG w hodowli koni czystej krwi, a ogiery PENTAGRAM i POLIGON w hodowli koni półkrwi.