KUHEILAAN AAFAS MAIDAAN (BH)

   

KUHEILAAN AAFAS MAIDAAN (BH)

   

Shawaf Al Betaar (BH)
siwy 1994
Royal Arabian Stud of Bahrain
Musannaan Al-Meemar (BH)
siwy 1981
Royal Arabian Stud of Bahrain
Jellaby Alasil (BH) Wadhnaan Alashghar (BH)
Jellabieh 229 (BH)
Musannah (BH)  
 
Shawafah Nedhaayir (BH)
gniada 1980
Royal Arabian Stud of Bahrain
Ma'anaghy Alsaghir (BH) Jellaby Alwasmiya (BH)
Ma'anaghieh Bint Ma'anaghieh I (BH)
Shawafah Hadiyyah (BH) Jellaby Alwasmiya (BH)
Shawafah Bint Shawafah Alouda (BH)
Kuheila't Aafas Nood (BH)
gniada 1998
Royal Arabian Stud of Bahrain
Jellaby Nejib (BH)
gniady 1982
Royal Arabian Stud of Bahrain
Jellaby Alsakhir (BH) Dhahmaan Alawwal (BH)
Jellabieh Alshafqa (BH)
Jellabieh 229 (BH) Krushaan Alaswad (BH)
Jellabieh 565 (BH)
Kuheila't Aafas Reem El-Nufood (BH)
siwa 1974
Royal Arabian Stud of Bahrain
Hamdaany (BH) Jellaby Almarshoosh Althani (BH)
Hamdanie't Fatis (SA)
Kuheila't Aafas Alhamra (BH) Dhahmaan Alawwal (BH)
 

 

Dane ogiera

Hodowca: Royal Arabian Stud of Bahrain (Bahrajn)
Właściciel: Stadnina Koni Janów Podlaski

gniady ogier, urodzony 2007
wymiary: 159-174-18 cm

Ród męski: Felhaan Alshawaf, hod. Royal Arabian Stud of Bahrain (BH)
Linia żeńska: Kuheila't Aafas Alhamra 1954, hod. Royal Arabian Stud of Bahrain (BH)

Kariera wyścigowa

16 startów

Charakterystyka

   Kuheilaan Aafas Maidaan został w 2014 roku podarowany Stadninie Koni Janów Podlaski przez króla Bahrajnu. To przedstawiciel tej samej linii żeńskiej Kuhailan Afas (Kuheila't Aafas), z której pochodził gniady ogierek sprowadzony w 1931 roku przez Bogdana Ziętarskiego z Bahrajnu do stadniny w Gumniskach księcia Romana Sanguszki. W krajach arabskich nie stosuje się pojęcia rodów męskich, a ogiery są klasyfikowane ze względu przynależność do rodziny matki. Nabytek księcia otrzymał imię nawiązujące do jego linii żeńskiej – Kuhailan Afas. Dał on w Polsce początek męskiemu rodowi, którego znakomitymi przedstawicielami były ogiery Comet, Probat i Fawor.

   Ojciec ogiera Kuheilaan Aafas Maidaan Shawaf Al Betaar reprezentuje linię Al-Shawafah, z której ogiery uważa się za szczególnie cenne. Jego ojciec Musannaan Al-Meemar wywodzi się z linii Musannah (Al-Musannah), sprowadzonej do Bahrajnu w pierwszej połowie XX wieku.

   Matka ogiera Kuheilaan Aafas Maidaan, gniada Kuheila't Aafas Nood reprezentuje linię Kuheila’t Aafas – uważaną za najcenniejszą tamtejszą linię. W księdze stadnej Bahrajnu zapoczątkowana jest przez klacz Kuheila't Aafas Alhamra. Znakomitą przedstawicielką tej rodziny była Kuheila't Aafas Reem El-Nufood, od której wywodzą się obecnie wszystkie konie Bahrajnu z linii Kuheila’t Aafas. Kuheila't Aafas Nood jest jej córką.

   Ogier odznacza się głęboką, mocną, krótką, dobrze związaną kłodą oraz skośną, długą łopatką. Urodą bardzo przypomina pustynne konie – te sprowadzane przed blisko 100 laty z Półwyspu Arabskiego. Ogier posiada doskonały charakter– to koń zrównoważony, łagodny, bezproblemowy w obsłudze, chętny do pracy pod siodłem. Najprawdopodobniej wynika to z kryteriów selekcji używanych przez wieki na Półwyspie Arabskim, czyli na preferowaniu koni niezawodnych w bitwie i w wędrówce – dzielnych, wytrzymałych i oddanych człowiekowi.

   Karierę hodowlaną rozpoczął w 2015 roku. Kuheilaan wzbudził zainteresowanie hodowców prywatnych, którzy sięgnęli po niego już w sezonie 2015. Pierwsze źrebięta po ogierze Kuheilaan Aafas Maidaan urodziły się w styczniu 2016 roku. Zgodnie z przewidywaniami prezentują inny typ urody niż konie w stadninie, są mocne i zdrowe.

   Ogier został w 2014 r. podarowany Stadninie Koni w Janowie Podlaskim przez Króla Bahrajnu.