Sukcesy janowskich wychowanków

Miniony weekend (09-10 lipca) był wyjątkowo pracowity dla załogi Stadniny Koni Janów Podlaski. Wzięliśmy udział w trzech zupełnie różnych wydarzeniach hodowlano-sportowych w Polsce. Jedna reprezentacja, z końmi czystej krwi arabskiej, wystąpiła w
I Ogólnopolskim Czempionacie Koni Arabskich Radom 2016. Spośród 6 uczestniczących w nim koni, wszystkie uplasowały się na 1-2 miejscach w swoich klasach, kwalifikując się do czempionatów, rozegranych dzień później, w niedzielę.

Atakama (Empire – Atma) zajęła I miejsce w klasie klaczy rocznych IA, Praga (Vitorio TO – Perla) uplasowała się tuż za nią, na 2. miejscu w klasie, natomiast Alodia (Pogrom – Alhasa) wygrała klasę klaczy rocznych IB. Wspomniana Atakama (Empire – Atma) w czempionacie zdobyła złoty medal i tytuł Czempionki Klaczy Młodszych. Bardziej już doświadczona Prunella (Abyad AA – Pradera), z drugiego miejsca w klasie klaczy dwuletnich, zdobyła w czempionacie tytuł drugiej Wiceczempionki, czyli brązowy medal. W niecałą godzinę po sukcesie klaczy młodszych, kolejna nasza reprezentantka klacz Panetta (Ekstern - Papua), po wygranej klasie klaczy 4-6 letnich, podczas czempionatu klaczy starszych zdobyła tytuł Czempionki Klaczy Starszych. Na tym pokazie zaprezentowany został również roczny ogierek Enigmat (Abyad AA – Eneria), który zajął drugie miejsce w swojej klasie.

Atakama wybrana została przez sędziów jednogłośnie Najlepszym Koniem Pokazu (Best in Show), a jest on wybierany ze wszystkich złotych medalistów.

Kolejna reprezentacja Stadniny Koni Janów Podlaski wyjechała do Kołobrzegu, aby podczas Cavaliada Summer Jumping, w sobotę 9 lipca o godzinie 21, w nadmorskiej, plażowej scenerii hipodromu, zaprezentować pod siodłem w pokazie specjalnym Pas de Deux dwa utytułowane ogiery czystej krwi arabskiej – Almanzora (El Nabila B – Alantina) i Alerta (Piaff – Andaluzja), których dosiadały Natalia Ciman i Agnieszka Kolek-Kowieska.

Za to na przeciwległym krańcu Polski, w oddalonym o 900 km od Kołobrzegu Sitnie na Zamojszczyźnie, dwie janowskie jałówki reprezentowały stadninę podczas XXX Jubileuszowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Jedna z nich, Alaska 195, została wybrana Czempionem w kategorii jałówek w wieku 14-15 miesięcy, po czym w porównaniu zdobyła tytuł Superczempiona.
Dekoracja Atakamy, fot. Ewa Imielska-Hebda

Dekoracja Atakamy, fot. Ewa Imielska-Hebda

Atakama - Najlepszy Koń Pokazu, fot. Ewa Imielska-Hebda

Atakama - Najlepszy Koń Pokazu, fot. Ewa Imielska-Hebda

Panetta - Czempionka Klaczy Starszych, fot. Ewa Imielska-Hebda

Panetta - Czempionka Klaczy Starszych, fot. Ewa Imielska-Hebda

Atakama&Kamil Biernat i Praga&Andrzej Sieklucki, fot. Ewa Imielska-Hebda

Atakama&Kamil Biernat i Praga&Andrzej Sieklucki, fot. Ewa Imielska-Hebda

 

 

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.