Szkolenie Joe Turner’em w SK Janów Podlaski

25 maj 2017   |   Ogłoszenia archiwalne
Szkolenie Joe Turner’em w SK Janów Podlaski

Przez ostatnie kilka dni (22-25 maja) Stadnina Koni w Janowie Podlaskim miała przyjemność gościć amerykańskiego trenera koni – Joe Turner’a/ Rocky Mountantains Horsemanship. Należałoby tu podkreślić, że takie wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy w historii stadniny, a właściwie w historii wszystkich państwowych stadnin arabskich w Polsce.

Joe Turner pracuje z końmi metodami naturalnymi, a efekty jakie osiąga, są imponujące, co udowodnił również  podczas kursu w janowskiej stadninie.

Uczestnikom najbardziej chyba zaimponowała pełna wyczucia, spokoju i cierpliwości praca z ogierem, który przez lata sprawiał ogromne kłopoty przy rozczyszczaniu kopyt.

Klinikę swoją rozpoczął Joe od wykładu w sali konferencyjnej hali Stadnimy. Uczestnicy uzyskali wiadomości umożliwiające im pełne zrozumienie praktycznych  zadań, które wykonywali ze swymi końmi w następnych dniach.

Dowiedzieli się, jak ważne jest zrozumienie końskiej psychiki i behawioru, które sterowane są przez procesy zachodzące w mózgu i ciele konia.

W czasie zajęć praktycznych kursanci przekonali się, że można i należy pracować z końmi w sposób stanowczy, ale delikatny, bez sprawiania koniom bólu. Porozumienie, które osiągnęli ze swoimi końmi zaowocowało wynikami, jakie jeszcze przed kursem wydawały im się trudne do osiągnięcia i odległe w czasie.

https://www.facebook.com/RockyMountainHorseman/