XXVIII Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce.

08 cze 2018   |   Aktualności
XXVIII Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej  w Białce.

W pierwszą sobotę i niedzielę czerwca reprezentacja 19 młodych koni z Janowa Podlaskiego wzięła udział w XXVIII Wiosennym Młodzieżowym Pokazie Koni Czystej Krwi Arabskiej ( B- Nat. Show) w Białce.

Stadnina zgłosiła konie do prawie wszystkich grup wiekowych . Jedyną grupą w której nie było przedstawicieli Janowa , to ogiery trzyletnie , które według polskiego programu hodowlanego odbywają trening na torach wyścigowych.

Przygotowania koni do pokazu trwały od wczesnej wiosny. Efekty były widoczne. 11 spośród 19 koni weszło do pierwszych piątek w swoich klasach  . Konie janowskie wygrały 5 klas , w tym jedną podwójnie ( I i II m. , dwuletnie klaczki , Eduarda i Etruzja, obie po ogierze Pogrom).

Klacz z Janowa  ATAKAMA uzyskała najwyższą ocenę pokazu 93,50 pkt. ,,Pomogły” jej w tym dwie dwudziestki przyznane jedna za ruch , druga za głowę i szyję. Ponadto dwudziestki za ruch zdobyły jeszcze Benona po Ascot DD (BE) oraz Eduarda , ponadto Encarina za głowę i szyję.

18 uczestniczących w pokazie koni uzyskało oceny powyżej 90 punktów.   Ostatecznie z Białki Janów wrócił z dwoma tytułami I Wiceczempionów ( Erantis i Encarina ) i tytułem Czempionki , klacz Atakama.

ATAKAMA (Empire – Atma) /(Fot. Patrycja Umińska)

ATAKAMA (Empire – Atma) i EDUARDA (Pogrom – Europia) /(Fot. Patrycja Umińska)

ENCARINA (Ascot DD (BE) – Eneria) /(Fot. Patrycja Umińska)

ERANTIS (Ascot DD (BE) – Eugara) /(Fot. Patrycja Umińska)