Promocja Pride of Poland na pokazie w Menton!

W dniach 4-5 czerwca 2016 roku w miejscowości położonej na Lazurowym wybrzeżu, w Menton we Francji odbył się jubileuszowy 25-ty międzynarodowy pokaz klasy A koni czystej krwi arabskiej. Rozgrywany pod nazwą Championat Krajów Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu (Championnat du Pur-Sang Arabe de la Méditerranée et des Pays Arabes). Jest to jeden z najważniejszych konkursów na świecie, w którym biorą udział konie hodowli i własności największych stadnin z całego świata.
Podczas tego wydarzenia obecni byli: przedstawiciel Wydziałów Promocji i Handlu (WPHI) Ambasady Polskiej w Paryżu oraz przedstawiciel Międzynarodowych Targów Poznańskich (MPT). Celem ich uczestnictwa było zachęcenie obecnych tam hodowców i potencjalnych kupców do udziału w aukcji koni arabskich Pride of Poland „Święto Konia Arabskiego” & Summer Sale 2016, która odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia 2016 roku w Janowie Podlaskim.

Przedstawiciel WPHI odbył rozmowy z właścicielami najbardziej renomowanych stadnin z wielu zakątków świata oraz wieloma wpływowymi osobami ze środowiska hodowców koni arabskich. Rozmówcy wyrażali duże zainteresowanie ofertą koni wystawionych na sprzedaż podczas tegorocznej imprezy i otrzymali świeżo wydany katalog aukcyjny zawierający szczegółowe informacje dotyczące oferowanych koni.

Obecność przedstawiciela WPHI oraz MTP na pokazie w Menton została potraktowana jako potwierdzenie gotowości Polski do dalszej profesjonalnej współpracy z międzynarodowym środowiskiem hodowców koni arabskich. Był to wyraźny sygnał dla wszystkich obecnych gości, że wieloletnie tradycje hodowlane koni arabskich będą w Polsce kontynuowane.
This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.