Wiosenny przegląd hodowlany

W dniu 25 maja 2016 w Stadninie odbył się Wiosenny przegląd koni czystej krwi arabskiej.
Dopisała piękna wiosenna pogoda, a licznie przybyli goście mieli możliwość obejrzenia 300 koni tej rasy.
Przegląd tradycyjnie rozpoczęto prezentacją ogierów czołowych, następnie przedstawiono ogiery i klacze przebywające w treningu wyścigowym w Stadninie. Kolejną grupą były klacze ze źrebiętami. Najwięcej źrebiąt urodziło się w tym roku po ogierze własnej hodowli, Pogromie. Jak można się było spodziewać Pogrom nie zawiódł. Pozytywnie oceniono zarówno ogierki jak i klaczki po tym ogierze.
Duże zainteresowanie wzbudziły źrebięta po użytym w ubiegłym roku po raz pierwszy, ogierze Ascot DD, należącym do saudyjskiej stadniny Athbah Stud. Również wśród nich jest wiele obiecujących źrebiąt. Kolejnym ogierem, którego potomstwo po raz pierwszy oceniano, to Borsalino K , wyhodowany w Brazylii. Także i ten ogier pozostawił ciekawe potomstwo.
Kilka źrebiąt urodziło się w Stadninie po podarowanym przez Króla Bahrajnu ogierze Kuhailaan Aafas Maidaan.. Użycie tego ogiera umożliwiło dostarczenie nowej krwi do hodowli koni arabskich w Polsce.
Po klaczach ze źrebiętami zaprezentowały się młode klacze. Szczególną uwagę wśród nich wzbudziły córki ogiera Om El Bellisimo. Podziwiane w młodszym wieku, teraz pięknie się rozwinęły i wzbogacą stado klaczy matek.
Na koniec obejrzano młodzież tj. roczne i dwuletnie klaczki i ogierki.
przeglad-hodowlany
This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.